Chirurg Konin - lek. med. Przemysław Nowicki Konin - Lekarz Medycyny Estetycznej w Koninie, Chirurgia Ogólna Konin, Medycyna Estetyczna Konin, CHO-MES Chirurgia Ogólna - Medycyna Estetyczna, Specjalistyczna Praktyka Lekarska w Koninie

 • lek. med. Przemysław Nowicki Konin - Specjalista Chirurg - Lekarz Medycyny Estetycznej w Koninie

  Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Chirurgia Ogólna - Medycyna Estetyczna
  lek. med. Przemysław Nowicki - specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej

 • lek. med. Przemysław Nowicki Konin - Specjalista Chirurg - Lekarz Medycyny Estetycznej w Koninie

  Chirurgia Ogólna - ZOZ i MP MED-ALKO Konin - Prywatny Gabinet Chirurgiczny
  lek. med. Przemysław Nowicki - Operacje w trybie Chirurgii Jednego Dnia

 • lek. med. Przemysław Nowicki Konin - Specjalista Chirurg - Lekarz Medycyny Estetycznej w Koninie

  Medycyna Estetyczna - ZOZ i MP MED-ALKO Konin - Gabinet Medycyny Estetycznej
  lek. med. Przemysław Nowicki - specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej

 • Medycyna Estetyczna Konin - Problemy Estetyczne Twarzy

 • Medycyna Estetyczna Konin - Niechirurgiczny Lifting Twarzy - Kwas Hialuronowy

 • Medycyna Estetyczna Konin - Laser, Mezoterapia, Osocze Bogatopłytkowe

 • Medycyna Estetyczna Konin - Redukcja Tkanki Tłuszczowej - Lipoliza Iniekcyjna

Medycyna estetyczna / Laserowe odmładzanie skóry

Słowo LASER jest akronimem powstałym z pierwszych liter angielskiego zwrotu Light Amplification by Stymulated Emision of Radiation. Laser jest wzmacniaczem promieniowania optycznego, spójnego strumienia światła o jednym, intensywnym kolorze. Wiązka laserowa jest monochromatyczna, a jej kolor zależy od typu lasera. Jego działanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu zjawiska energii wymuszonej. Zjawisko to opisał w 1917 roku Albert Einstein.

Laserowe odmładzanie skóryLaserowe odmładzanie skóry (laser skin resurfacing) stanowi jedną ze skuteczniejszych metod niwelowania oznak starzenia się skóry. Dzięki szybkiemu rozwojowi techniki lasery od dawna są uznanymi środkami terapeutycznymi w wybranych zmianach skóry, szczególnie o znaczeniu estetycznym.

W przebiegu starzenia się skóry dochodzi do nieodwracalnego zaniku włókien w skórze właściwiej, zarówno kolagenowych, jak i elastycznych. Objawia się to zmniejszeniem jędrności skóry (zanik włókien kolagenowych) i zmniejszeniem elastyczności skóry (zanik włókien elastycznych), co w efekcie prowadzi do zwiotczenia skóry. Do zaniku włókien skóry dochodzi w wyniku zmniejszania się zdolności fibroblastów tkanki łącznej do produkowania włókien, a więc do stałego, pogłębiającego się z czasem, deficytu. Dynamika tego procesu zależy od bardzo wielu czynników, takich jak genetyczne, chorobowe, środowiskowe, żywieniowe i od ich wzajemnych powiązań i uwarunkowań. Z przyczyn środowiskowych najlepiej udokumentowany negatywny wpływ wykazuje przewlekła ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe (słońce, solarium).

fotoodmładzanie skórySkóra z cechami fotostarzenia wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości, zmiany najbardziej nasilone są w miejscach eksponowanych na promieniowanie ultrafioletowe, czyli na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach.

Likwidowanie objawów starzenia się skóry przy zastosowaniu urządzeń laserowych nazywa się fotoodmładzanie skóry.

Laserowa fototermoliza skóry chirurgicznym laserem ablacyjnym CO2 powoduje przebudowę naskórka i struktury kolagenowej skóry, redukując płytkie zmarszczki i przebarwienia. Skóra odzyskuje młodzieńcze kolory, napięcie, grubość i gładkość.

W efekcie działania promieniowania lasera CO2 dochodzi do wzrostu temperatury tkanki aż do 100°C, a następnie jej odparowania. Wtedy można w sposób kontrolowany usunąć powierzchowne warstwy tkanek z minimalnym uszkodzeniem termicznym struktur otaczających.

Laser CO2 zapewnia wiele korzyści klinicznych, które nie są możliwe do uzyskania przy zastosowaniu innych laserów. Należą do nich:

 • skuteczne złuszczanie naskórka
 • obkurczenie termiczne kolagenu, co znacząco uelastycznia skórę (obszar oczodołowy, okołoustny, fałdy  nosowo-wargowe, policzki)
 • ograniczona głębokość odparowania tkanek, która zapobiega powstaniu zbyt dużego uszkodzenia
 • odpowiednia hemostaza podczas zabiegu (zabiegi praktycznie bezkrwawe)

Wskazaniem do zabiegów ablacyjnego odmłodzenia skóry jest przede wszystkim posłoneczne starzenie się skóry oraz zmarszczki, blizny, rozstępy i zmiany potrądzikowe.

Resurfacing laserowy skóry może dotyczyć praktycznie każdej okolicy ciała, najczęściej jednak zabieg wykonywany jest na twarzy, szyi i dekolcie.

Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów zabieg laserowego odmładzania skóry może być uzupełniony osoczem bogatopłytkowym, co dodatkowo znacznie skraca okres gojenia i powrót do codziennego życia.

 

Copyright © 2021 CHO-MES CHIRURGIA OGÓLNA - MEDYCYNA ESTETYCZNA
lek. med. Przemysław Nowicki - Specjalista Chirurg, Lekarz Medycyny Estetycznej
tel.: +48 601 897 666 / email: nowicki.przem@gmail.com

agencja interaktywna voseo.pl
pozycjonowanie stron internetowych