Chirurg Konin - lek. med. Przemysław Nowicki Konin - Lekarz Medycyny Estetycznej w Koninie, Chirurgia Ogólna Konin, Medycyna Estetyczna Konin, CHO-MES Chirurgia Ogólna - Medycyna Estetyczna, Specjalistyczna Praktyka Lekarska w Koninie

 • lek. med. Przemysław Nowicki Konin - Specjalista Chirurg - Lekarz Medycyny Estetycznej w Koninie

  Specjalistyczna Praktyka Lekarska - Chirurgia Ogólna - Medycyna Estetyczna
  lek. med. Przemysław Nowicki - specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej

 • lek. med. Przemysław Nowicki Konin - Specjalista Chirurg - Lekarz Medycyny Estetycznej w Koninie

  Chirurgia Ogólna - ZOZ i MP MED-ALKO Konin - Prywatny Gabinet Chirurgiczny
  lek. med. Przemysław Nowicki - Operacje w trybie Chirurgii Jednego Dnia

 • lek. med. Przemysław Nowicki Konin - Specjalista Chirurg - Lekarz Medycyny Estetycznej w Koninie

  Medycyna Estetyczna - ZOZ i MP MED-ALKO Konin - Gabinet Medycyny Estetycznej
  lek. med. Przemysław Nowicki - specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej

 • Medycyna Estetyczna Konin - Problemy Estetyczne Twarzy

 • Medycyna Estetyczna Konin - Niechirurgiczny Lifting Twarzy - Kwas Hialuronowy

 • Medycyna Estetyczna Konin - Laser, Mezoterapia, Osocze Bogatopłytkowe

 • Medycyna Estetyczna Konin - Redukcja Tkanki Tłuszczowej - Lipoliza Iniekcyjna

Medycyna estetyczna / Redukcja tkanki tłuszczowej

Z niechirurgicznych metod usuwania tkanki tłuszczowej, najwięcej publikacji potwierdzających skuteczność i bezpieczeństwo mają: lasery (1064 nm oraz 1064 nm wraz z 1320 nm), ultradźwięki, lipoliza iniekcyjna.

 

Lipoliza iniekcyjna

Redukcja tkanki tłuszczowej - Lipoliza iniekcyjnaNadmiar tkanki tłuszczowej można usuwać praktycznie z każdej części ciała. Najczęstszy problem pacjentów to brzuch i uda. W przypadku twarzy natomiast nadmiar tkanki tłuszczowej usuwamy lokalnie np. z okolic podbródka i tzw chomiczków (okolicy wargowo-bródkowej).

Jednym z zabiegów niechirurgicznego usuwania tkanki tłuszczowej jest tzw. lipoliza iniekcyjna zwana również mezoterapią lipolityczną. Jest to nowoczesna metoda polegająca na nieoperacyjnym usunięciu miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w określonych okolicach ciała.

Zabieg przeprowadzamy wstrzykując w tkankę tłuszczową, za pomocą cienkiej igły substancji: fosfatydylocholiny i deoxycholatu.
Pierwszy rozpuszcza błonę komórkową komórek tłuszczowych, drugi jest substancją niszczącą tłuszcz. Po zabiegu zalecane jest stosowanie masażu (z wyjątkiem lipolizy wykonywanej na twarzy i szyi), który wspomaga układ odpornościowy - chłonny do wydalania tłuszczu z organizmu (przez wątrobę). Utrwala to efekt eliminacji tkanki tłuszczowej.

Zabieg dedykowany jest dla pacjentów z nadmiernym nagromadzeniem tłuszczu, który w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych niemożliwy jest do redukcji. Zabieg jest praktycznie niebolesny (wystarczy znieczulenie miejscowe) i powinien być wykonywany jedynie przez przeszkolonego lekarza. Po zabiegu przez kilka dni może występować obrzęk, zaczerwienienie i lekka bolesność leczonego miejsca.

Efekt ostateczny jest bezpośrednio związany z objętością zastosowanego preparatu. Liczba zabiegów koniecznych do przeprowadzenia zależy od grubości tkanki tłuszczowej w miejscu, z którego pragniemy ją usunąć. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się powtarzać lipolizę 2 - 4 razy co 4 - 6 tygodni.

O wysokim bezpieczeństwie lipolizy świadczy fakt, że stosowana fosfatydylocholina jako środek lipolityczny jest lekiem używanym również  w terapii schorzeń wątroby jak i w leczeniu zaburzeń oddychania u wcześniaków.

Lipoliza iniekcyjna cechuje się dużą skutecznością, jest dobrze tolerowana przez pacjentów i praktycznie wszyscy pacjenci reagują na terapię, choć czasami wymagają większej liczby powtórzeń.

Gorsza odpowiedź na terapię występuje u pacjentów z nadmierną otyłością, hiperestrogenizmem i niedoczynnością tarczycy.

 

Copyright © 2021 CHO-MES CHIRURGIA OGÓLNA - MEDYCYNA ESTETYCZNA
lek. med. Przemysław Nowicki - Specjalista Chirurg, Lekarz Medycyny Estetycznej
tel.: +48 601 897 666 / email: nowicki.przem@gmail.com

agencja interaktywna voseo.pl
pozycjonowanie stron internetowych